شرکت صنایع غذایی قوت آوران با نام تجاری تریشه در سال 1398 تاسیس گردیده است. مدیران این شرکت با سابقه 30 ساله در صنایع غذایی، با هدف کاستن فشار اقتصادی حاصل از تحریم های ظالمانه علیه کشورمان ایران و همچنین بی تدبیری های صورت گرفته در مدیریت صنایع غذایی، تصمیم به تولید محصولی به عنوان جایگزین گوشت قرمز نسبت به تاسیس این شرکت اقدام نمودند.

 

لذا برای نیل به هدف مهم این مجموعه، قطعه زمینی با مساحت 10000 متر مربع واقع در شهرک صنعتی خیام نیشابور تهیه گردید و سپس نسبت به احداث بیش از 4000 متر مربع ساختمان های اداری، تولید و انبار و... اقدام گردیده و همزمان، ماشین آلات لازم ساخته و خریداری گردید و پروسه تحقیق و بررسی نیز ادامه یافت.

پس از سپری شدن زمانی در حدود 2 سال از ابتدای تحقیقات، با شروع تولید آزمایشی در تابستان 1400 نمونه‌ای از گوشت گیاهی برای اولین بار در ایران تولید شد و این امر مهم و دست نیافتنی محقق گردید. در دی ماه 1400 محصول نهایی به تولید انبوه رسیده و آماده ارائه در بازار گردید.

 

تریشه با توجه به حفظ سلامت مصرف کنندگان و تامین غذای سالم و ایمن با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و دستگاه‌های اتوماتیک پیشرفته در فرآیند تولید و بسته بندی موفق به تولید اولین پروتئین گیاهی در کشور گردید. از خداوند منان برای این توفیق بزرگ سپاسگذاریم.